Zuhause / DC DC Converters / UWS-3.3/15-Q48PH-C
minImg
UWS-3.3/15-Q48PH-C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
UWS-3.3/15-Q48PH-C
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.31" L x 0.91" W x 0.36" H (33.3mm x 23.1mm x 9.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 15A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active High
Series UWS
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/16 Brick
Efficiency 89%