UZ106M025HCHTA
Aillen
Produkt-Nr.:
UZ106M025HCHTA
Hersteller:
Aillen
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.65Ohm
Ratings -
Series UZ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 90 mA @ 100 kHz
Mfr Aillen
Capacitance 10 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 1.65 Ohms