Nichicon
Produkt-Nr.:
UZS0G221MCL1GB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 4V SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.551
$0.551
10
$0.3914
$3.914
50
$0.29583
$14.7915
100
$0.257735
$25.7735
500
$0.190893
$95.4465
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.181" (4.60mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 4 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 96 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Last Time Buy |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UZS |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Ripple Current @ High Frequency | 144 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 220 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |