Nichicon
Produkt-Nr.:
UZS1V4R7MCL1GB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.494
$0.494
10
$0.3496
$3.496
50
$0.2641
$13.205
100
$0.229995
$22.9995
500
$0.170373
$85.1865
1000
$0.144808
$144.808
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.181" (4.60mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 18 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Last Time Buy |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UZS |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Ripple Current @ High Frequency | 27 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |