V-USB-24-G21-1BB1
Carling Technologies
Produkt-Nr.:
V-USB-24-G21-1BB1
Beschreibung:
USB CHARGER CONTROL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Termination Style USB A Receptacle
Charge Current - Max -
Number of Cells 2
Approval Agency -
Battery Cell Size -
Mounting Type Panel Mount
Size / Dimension 2.10" L x 1.02" W x 3.33" H (53.34mm x 25.91mm x 84.61mm)
Product Status Active
Weight -
Voltage - Nominal 5V
Series V Series
Type USB Charging Hub
Charge Time -
Battery Chemistry Mobile Devices
Power - Max -
Mfr Carling Technologies
Features -
Package Bulk
Voltage - Input 12 ~ 24V