V10PWM45C-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
V10PWM45C-M3/I
Beschreibung:
10A, 45V, SLIMDPAK TRENCH SKY RE
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package SlimDPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 45 V
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C