Zuhause / Single Diodes / V12P12-5001M3/87A
minImg
V12P12-5001M3/87A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
V12P12-5001M3/87A
Paket:
TO-277A (SMPC)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 120V 12A TO277A
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 120 V
Series eSMP®, TMBS®
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 12 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 12A