Zuhause / Rocker Switches / V15AF22B-00000-000
minImg
V15AF22B-00000-000
Carling Technologies
Produkt-Nr.:
V15AF22B-00000-000
Beschreibung:
SWITCH ROCKER
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color Neon
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking Varies by Cap
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Actuator Arm, Cap Required - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 250 VAC
Series Contura® V
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V