Zuhause / Rocker Switches / V1B1A80B-AKC4N-24V
minImg
V1B1A80B-AKC4N-24V
Carling Technologies
Produkt-Nr.:
V1B1A80B-AKC4N-24V
Beschreibung:
SWITCH ROCKER
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color Incandescent, Green
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking High Beam - Master Light , Horizontal
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Convex (Reverse V) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 15A (DC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC/DC
Series Contura® V
Voltage Rating - DC 24 V