V20PWM12HM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
V20PWM12HM3/I
Paket:
SlimDPAK
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 120V 20A SLIMDPAK
Auf Lager : 3469
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 1350pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SlimDPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 120 V
Series Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.02 V @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 20A