V20PWM45C-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
V20PWM45C-M3/I
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTT 45V SLIMDPAK
Auf Lager : 3589
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package SlimDPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 45 V
Series Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 620 mV @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C