Zuhause / Rocker Switches / V25AS00B-AZYAC-100
minImg
V25AS00B-AZYAC-100
Carling Technologies
Produkt-Nr.:
V25AS00B-AZYAC-100
Beschreibung:
SWITCH ROCKER
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking Master Light - High Beam, Vertical
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Convex (Reverse V)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series Contura® V
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V