VEL18US090-UK-JA
XP Power
Produkt-Nr.:
VEL18US090-UK-JA
Hersteller:
XP Power
Beschreibung:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 18W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency CB, TUV, UL
Input Connector BS 1363
Size / Dimension 3.54" L x 1.95" W x 1.97" H (90.0mm x 49.5mm x 50.0mm)
Product Status Active
Weight 0.188 lb (85.28 g)
Current - Output (Max) 2A
Series VEL18 (18W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized United Kingdom
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 9V
Standard Number 62368-1
Mfr XP Power
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC