VG95234M-16A11PNJ
Amphenol Air LB
Produkt-Nr.:
VG95234M-16A11PNJ
Hersteller:
Amphenol Air LB
Beschreibung:
VG95234 2C 2#25A PIN CABLE PLUG
Benutzer handbuch
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Neoprene
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 41A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 16A-11
Mfr Amphenol Air LB
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C