VJ1206V155MXJRW1BC
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
VJ1206V155MXJRW1BC
Beschreibung:
CAP CER 1.5UF 16V Y5V 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1.5 µF