VJ1206Y122JXAMP
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
VJ1206Y122JXAMP
Hersteller:
Vishay Vitramon
Beschreibung:
CAP CER 1200PF 50V X7R 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series VJ Hi-Rel
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1200 pF