VJ1210H334JEAAE34
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
VJ1210H334JEAAE34
Beschreibung:
CAPACITOR CERAMIC 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X8R
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series VJ Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.33 µF