VJ1210Y153KBBAT4X
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
VJ1210Y153KBBAT4X
Beschreibung:
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Ratings -
Series VJ OMD
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.015 µF