VJ1808A240JBGAT4X
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
VJ1808A240JBGAT4X
Beschreibung:
CAP CER 24PF 1KV NP0 1808
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 24 pF