VJ1825Y225KNXAT
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
VJ1825Y225KNXAT
Beschreibung:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1825 EPOXY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ Non-Magnetic, Epoxy
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2.2 µF