VJ2225Y224MXEAT
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
VJ2225Y224MXEAT
Beschreibung:
CAP CER 0.22UF 500V X7R 2225
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Ratings -
Series VJ
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.22 µF