VN0300L-G-P002
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
VN0300L-G-P002
Paket:
TO-92-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 640MA TO92-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 190 pF @ 20 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.2Ohm @ 1A, 10V
Supplier Device Package TO-92-3
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 1W (Tc)
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Microchip Technology
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 640mA (Tj)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V