Zuhause / Single Diodes / VS-10MQ100HM3/5AT
minImg
VS-10MQ100HM3/5AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-10MQ100HM3/5AT
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AC
Auf Lager : 22769
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 38pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-214AC, SMA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 780 mV @ 1 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 1A