Zuhause / Diode Arrays / VS-12CWQ10FNTRRHM3
minImg
VS-12CWQ10FNTRRHM3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-12CWQ10FNTRRHM3
Paket:
D-PAK (TO-252AA)
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D-PAK (TO-252AA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 12 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 6A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)