VS-15AWL06FN-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-15AWL06FN-M3
Paket:
D-PAK (TO-252AA)
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 600V 15A DPAK
Auf Lager : 3660
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 220 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D-PAK (TO-252AA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series FRED Pt®
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.05 V @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 15A