VS-15ETX06-1-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-15ETX06-1-M3
Paket:
TO-262AA
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 600V 15A TO262AA
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 32 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-262AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 600 V
Series FRED Pt®
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 3.2 V @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 15A