VS-15TQ060SHM3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-15TQ060SHM3
Paket:
TO-263AB (D²PAK)
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 60V 15A TO263AB
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 720pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 800 µA @ 60 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 620 mV @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 15A