VS-30CPQ035-N3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-30CPQ035-N3
Paket:
TO-247AC
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO247AC
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.75 mA @ 35 V
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 680 mV @ 30 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 35 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C