Zuhause / Single Diodes / VS-30MQ040-M3/5AT
minImg
VS-30MQ040-M3/5AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-30MQ040-M3/5AT
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AC
Auf Lager : 5002
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 134pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 40 V
Series -
Package / Case DO-214AC, SMA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 510 mV @ 3 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 3A