Zuhause / Diode Arrays / VS-42CTQ030S-1HM3
minImg
VS-42CTQ030S-1HM3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-42CTQ030S-1HM3
Paket:
TO-262-3
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 30V 20A TO262
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-262-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 mA @ 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 480 mV @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C