Zuhause / Diode Arrays / VS-43CTQ100-1-M3
minImg
VS-43CTQ100-1-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-43CTQ100-1-M3
Paket:
TO-262-3
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO262
Auf Lager : 14000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-262-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 810 mV @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C