VS-GT200TS065S
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-GT200TS065S
Paket:
INT-A-PAK IGBT
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MODULES IGBT - IAP IGBT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Half Bridge Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 476 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Supplier Device Package INT-A-PAK IGBT
Series FRED Pt®
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.32V @ 15V, 200A
Package / Case Module
Power - Max 1 kW