Zuhause / Diode Arrays / VS-HFA16TA60CSR-M3
minImg
VS-HFA16TA60CSR-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-HFA16TA60CSR-M3
Paket:
TO-263AB (D²PAK)
Beschreibung:
DIODE ARRAY GP 600V 8A D2PAK
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 55 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 600 V
Series HEXFRED®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.1 V @ 16 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 8A (DC)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C