VS-VSKL105/14
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VS-VSKL105/14
Beschreibung:
MODULE DIODE 1400V 105A ADD-A-PA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 130°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 250 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 105 A
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 1.4 kV
Series -
Package / Case ADD-A-PAK (3 + 4)
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 235 A
Base Product Number VSKL105
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 2000A, 2094A