VS1-K2-H233-10-CE
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
VS1-K2-H233-10-CE
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 2X12V 1500W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Efficiency 82%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 50°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 2 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, CSA, UL, VDE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.00" L x 5.00" W x 5.00" H (280.0mm x 127.0mm x 127.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 10 A
Current - Output 1 200 A
Series VS1 (1500W)
Power (Watts) 1500W
Type Enclosed
Current - Output 3 10 A