Banner Engineering Corporation
Produkt-Nr.:
VS4AP5R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
VS4 SERIES: OPPOSED MODERANG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | NEMA 6P, IEC IP67 |
| Response Time | 1ms |
| Sensing Distance | 39.370" (1m) |
| Output Configuration | PNP - Light-ON |
| Sensing Method | Through-Beam |
| Light Source | LED |
| Product Status | Obsolete |
| Connection Method | Cable |
| Series | VS4 |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Mfr | Banner Engineering Corporation |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Package | Box |
| Adjustment Type | - |
| Base Product Number | VS4AP5 |