VSM-2M5AND100-Q3
Banner Engineering Corporation
Produkt-Nr.:
VSM-2M5AND100-Q3
Beschreibung:
VSM-2 SERIES: 5 MM THREADED BARR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 65°C
Ingress Protection IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Output Configuration NPN - Light-ON
Sensing Method Diffuse
Light Source Red (630nm)
Product Status Active
Connection Method Connector
Series VSM-2
Voltage - Supply 10V ~ 30V