Banner Engineering Corporation
Produkt-Nr.:
VSM56E
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
VSM SERIES: 5 MM THREADED BARREL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 0°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP67 |
| Response Time | 2.5ms |
| Sensing Distance | 9.843" (250mm) |
| Output Configuration | - |
| Sensing Method | Through-Beam |
| Light Source | Infrared LED |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Cable |
| Series | VSM |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Mfr | Banner Engineering Corporation |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Package | Box |
| Adjustment Type | - |