Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VSSA310SHM3_A/H
Hersteller:
Paket:
DO-214AC (SMA)
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3325
$0.3325
10
$0.25935
$2.5935
100
$0.15542
$15.542
500
$0.143925
$71.9625
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 175pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 100 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TMBS® |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800 mV @ 3 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Base Product Number | SA310 |