Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VSSA3L6S-M3/61T
Hersteller:
Paket:
DO-214AC (SMA)
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 60V 2.5A DO214AC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.4465
$0.4465
10
$0.361
$3.61
100
$0.24567
$24.567
500
$0.184224
$92.112
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 395pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.5 mA @ 60 V |
| Series | TMBS® |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580 mV @ 3 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 2.5A |
| Base Product Number | SA3L6 |