Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VSSAF3N50-M3/6A
Hersteller:
Paket:
DO-221AC (SlimSMA)
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 50V 2.7A DO221AC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.475
$0.475
10
$0.38095
$3.8095
100
$0.259445
$25.9445
500
$0.194579
$97.2895
1000
$0.145939
$145.939
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 570pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-221AC (SlimSMA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 mA @ 50 V |
| Series | TMBS®, SlimSMA™ |
| Package / Case | DO-221AC, SMA Flat Leads |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 400 mV @ 1.5 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 2.7A |
| Base Product Number | SAF3N50 |