Zuhause / Diode Arrays / VT60L45PW-M3/4W
minImg
VT60L45PW-M3/4W
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VT60L45PW-M3/4W
Paket:
TO-3PW
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 45V 30A TMBS
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-3PW
Current - Reverse Leakage @ Vr 7 mA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-3P-3 Full Pack
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 570 mV @ 30 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C