Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
VT6M1T2CR
Hersteller:
Paket:
VMT6
Charge:
-
Beschreibung:
MOSFET N/P-CH 20V 0.1A VMT6
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.2603
$2.603
100
$0.13129
$13.129
500
$0.107084
$53.542
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| FET Feature | Logic Level Gate, 1.2V Drive |
| Configuration | N and P-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 7.1pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 3.5Ohm @ 100mA, 4.5V |
| Supplier Device Package | VMT6 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 100µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Series | - |
| Package / Case | 6-SMD, Flat Leads |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 120mW |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | VT6M1 |