IXYS
Produkt-Nr.:
VUB120-16NOX
Hersteller:
Paket:
Module
Charge:
-
Beschreibung:
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 180A MODULE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1.6 kV |
| Diode Type | Three Phase (Braking) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Module |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 1600 V |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.75 V @ 30 A |
| Mfr | IXYS |
| Package | Box |
| Current - Average Rectified (Io) | 180 A |
| Base Product Number | VUB120 |