IXYS
Produkt-Nr.:
VUC36-12GO2
Hersteller:
Paket:
KAMM
Charge:
-
Beschreibung:
BRIDGE RECT 3P 1.2KV 34A KAMM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1.2 kV |
| Diode Type | Three Phase |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | KAMM |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 mA @ 1200 V |
| Series | - |
| Package / Case | KAMM |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.85 V @ 55 A |
| Mfr | IXYS |
| Package | Box |
| Current - Average Rectified (Io) | 34 A |
| Base Product Number | VUC36 |