IXYS
Produkt-Nr.:
VUM33-05N
Hersteller:
Paket:
V1-B-Pack
Charge:
-
Beschreibung:
BRIDGE RECT 1P 600V 54A V1-B
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 600 V |
| Diode Type | Single Phase (PFC Module) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | V1-B-Pack |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.5 mA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | V1-B-Pack |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 20 A |
| Mfr | IXYS |
| Package | Box |
| Current - Average Rectified (Io) | 54 A |
| Base Product Number | VUM33 |