IXYS
Produkt-Nr.:
VUM85-05A
Hersteller:
Paket:
V2-PAK
Charge:
-
Beschreibung:
BRIDGE RECT 3P 500V 47A V2-PAK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 500 V |
| Diode Type | Three Phase (PFC Module) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | V2-PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | V2-PAK |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 45 A |
| Mfr | IXYS |
| Package | Box |
| Current - Average Rectified (Io) | 47 A |
| Base Product Number | VUM85 |