IXYS
Produkt-Nr.:
VUO192-16NO7
Hersteller:
Paket:
PWS-E-Flat
Charge:
-
Beschreibung:
BRIDGE RECT 3P 1.6KV PWS-E-FLAT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1.6 kV |
| Diode Type | Three Phase |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | PWS-E-Flat |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 1600 V |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.07 V @ 80 A |
| Mfr | IXYS |
| Package | Box |
| Current - Average Rectified (Io) | 240 A |
| Base Product Number | VUO192 |