IXYS
Produkt-Nr.:
VWM200-01P
Hersteller:
Paket:
V2-PAK
Charge:
-
Beschreibung:
MOSFET 6N-CH 100V 210A V2
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | 6 N-Channel (3-Phase Bridge) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | - |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 430nC @ 10V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5.2mOhm @ 100A, 10V |
| Supplier Device Package | V2-PAK |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 2mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Series | - |
| Package / Case | V2-PAK |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | - |
| Mfr | IXYS |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 210A |
| Package | Box |
| Base Product Number | VWM200 |