Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
VX60M60PW-M3/P
Hersteller:
Paket:
TO-247AD
Charge:
-
Beschreibung:
60A,60V,TRENCH SCHOTTKY RECT.
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.622
$2.622
10
$2.19925
$21.9925
100
$1.778875
$177.8875
500
$1.581256
$790.628
1000
$1.35395
$1353.95
2000
$1.27489
$2549.78
5000
$1.223125
$6115.625
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247AD |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 650 µA @ 60 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 630 mV @ 30 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | VX60M |